Tweede Penisplant Hortus bloeit in de Hortus botanicus in Leiden en dat ook te zien is op een livestream.

De Reuzenpenisplant (Amorphophallus titanum) in de Hortus botanicus Leiden staat momenteel in bloei. Het is uitzonderlijk dat er twee exemplaren zo kort achter elkaar bloeien. De bloei duurt maar enkele dagen, dus wie de plant in volle glorie wil bewonderen, moet snel zijn. Als het niet zou lukken om de bloei in levende lijve te bewonderen kan het spektakel voor plantenliefhebbers volgen op een livestream.

De speciale livestream van de Hortus, de "Penisplantcam", biedt gelegenheid om de bloeiende plant te volgen.
De plant die nu bloeit is de Amorphophallus titanum, een andere soort dan de Amorphophallus decus-silvae die eerder dit jaar bloeide. De titanum is groter en staat bekend om zijn enorme bloeiwijze.

De Hortus heeft de planten bestoven met het stuifmeel van de plant die vorige maand bloeide, in een poging nieuwe penisplanten te kweken.

Wanneer de reuzenaronskelk (Amorphophallus titanum, ook wel bekend als de Reuzenpenisplant bloeit, staat de Hortus op zijn kop. Deze plant wordt in het wild door vliegen bestoven, vandaar de kleur en penetrante geur. De plant komt oorspronkelijk op West-Sumatra voor, maar groeit al jaren in de Hortus.
De bloeiperiode van deze bijzondere plantensoort is gemiddeld één keer in 10 jaar.

Door:Gaston Wallé
Bron: partneromroep Omroep West en Hortus Leiden
Foto: Hortus Leiden