Maandag 29 december stond sporthal Sporthal De Duinpan in Wassenaar volledig in het teken van voetbalplezier.
Voetbalvereniging RKSV Blauw-Zwart organiseerde daar het jaarlijkse Oliebollen Zaalvoetbaltoernooi voor de jeugd. Met zo’n 120 enthousiaste kinderen, veel gezelligheid en natuurlijk oliebollen, kan de vereniging terugkijken op een zeer geslaagde dag.
Oude traditie nieuw leven ingeblazen
Het zaalvoetbaltoernooi is een oude traditie binnen Blauw-Zwart. Mede-organisator Ap van der Woude vertelt dat het toernooi een aantal jaren niet werd georganiseerd, maar sinds vorig jaar nieuw leven is ingeblazen. “Het is zo’n leuk toernooi, zeker in de winterperiode. Vorig jaar zijn we weer gestart en dat was meteen een groot succes. Vandaag zie je opnieuw alleen maar blije kinderen die de hele dag lekker kunnen voetballen.”
Ook spelers uit het eerste elftal dragen hun steentje bij. Gyan van der Woude, die zelf in de jeugd al aan het toernooi meedeed, vindt het mooi om nu mee te organiseren: “Zeker, ik heb dit toernooi in de jeugd ook meegemaakt. Daarom vind ik het ook leuk om te organiseren, want ik weet hoeveel plezier het brengt in de kerstvakantie. Als je eigenlijk niet kan voetballen buiten, het is koud, misschien ligt er wel sneeuw, en dan lekker in de zaal voetballen met je vriendjes, oliebolletje eten… ja, het mooiste wat er is.”
Extra aandacht voor de jongste jeugd
De jongste jeugd, van 6 tot en met 8 jaar, speelde korte wedstrijden en werd tussendoor actief bezig gehouden met gezamenlijke warming-ups. Zo bleef iedereen in beweging en werd ook de onderlinge samenhorigheid versterkt. Dat viel goed in de smaak bij de kinderen én bij de ouders op de tribune.
Jeugdspeler Fynn Hoogenboom had zichtbaar plezier: “Ja, heel leuk. Het is een leuke onderbreking van de winterstop en van de schoolvakantie. Het is niet leuk om de hele tijd thuis te zitten en dan kan je ook lekker voetballen met allemaal leuke vrienden.” Op de vraag of hij had gescoord, antwoordde hij enthousiast: “Zes keer… of vijf keer.”
Positieve sfeer in de sporthal
Aan het einde van de ochtend was er ook nog even aandacht voor het publiek. Ouders en supporters werden bedankt, iets wat volgens de organisatie bijdraagt aan de sfeer. “We zijn in Wassenaar hele bescheiden mensen,” aldus Ap van der Woude. “Maar vanochtend om negen uur hadden we nog geen koffie en geen thee, dus probeerden we er ook een beetje energie in te pompen. Voor mij ging er een hele positieve vibe door de sporthal. Blije koppies, blije ouders, dus alleen maar positief voor Blauw-Zwart.”
Verslag: Alexander Wagener
Camera en montage: Marcel Breeuwsma
Door: Karin van der Spek