-
-
Gisteren en vandaag zijn er monsters genomen van het water bij Opa’s veldje.
Uit de eerste resultaten blijkt dat het water van het drinkwaterpunt van Dunea niet verontreinigd is.
Dit waterpunt wordt daarom weer opengesteld. De resultaten van de monsters van het waterspeeltoestel zijn nog niet bekend.
Via sociale media had de gemeente vernomen dat er kinderen ziek zijn geworden na het spelen bij Opa’s veldje in Voorburg.
Het is volgens de gemeente niet precies bekend om hoeveel kinderen dit gaat en of de kinderen van dezelfde school zijn of van meerdere scholen.
Het water in het speeltoestel is niet van drinkwaterkwaliteit, dat staat duidelijk aangegeven.
De naastgelegen drinkwaterpomp is van Dunea. De gemeente heeft Dunea gevraagd de waterkwaliteit zo snel mogelijk te controleren. De gemeente maakt Opa’s veldje regelmatig schoon.
Het is op dit moment nog niet duidelijk waardoor de kinderen ziek zijn geworden en of er een relatie is met de speeltuin. Uiteraard willen we geen risico’s nemen met de gezondheid van kinderen.
De GGD neemt monsters in de speeltuin om onderzoek te doen. Het waterspeeltoestel is voor de zekerheid tijdelijk afgesloten.
Tot nu toe lijkt het om milde ziekteverschijnselen te gaan. Bent u bij de speeltuin geweest, is uw kind ziek geworden en maakt u zich zorgen? Neem dan contact op met uw huisarts.
Door: Gaston Wallé
Bron: Gemeente Leidschendam-Voorburg
Foto: Gemeente Leidschendam-Voorburg