Vrijdag 20 juni organiseerde Bibliotheek Voorburg de allereerste spellenavond bij Bibliotheek Voorburg. De avond was een groot succes. Ondanks het warme weer was de eerste spellenavond bij Bibliotheek Voorburg druk bezocht. Meer dan 20 spelliefhebbers kwamen langs om hun nieuwe favoriete spel te ontdekken en ander spelfanaten te ontmoeten. Onder leiding van spellenmaster Emiel (van De Jonge Strateeg) en medewerker programmering Rosanna de Bie werden de hele avond spelletjes gespeeld. ‘Om 22.00 uur moesten we echt zeggen: laatste ronde, we gaan zo afsluiten’, vertelt Rosanna enthousiast. ‘Superleuk dat zoveel mensen enthousiast zijn. Natuurlijk zijn nog veel meer mensen welkom!’

Elke twee weken
Na de succesvolle eerste editie staat de spellenavond nu elke twee weken in de agenda. De volgende editie is dus op vrijdag 4 juli.
Spelers mogen een eigen spel meenemen, maar daarnaast is er in de bibliotheek al een grote collectie aan bordspellen aanwezig die gespeeld kunnen worden. Bijvoorbeeld  schaken, Cluedo, Codenames of Flamecraft. 

Uitleg door spellenmaster Emiel
De instructies bij de bordspellen zijn soms zo uitgebreid dat men de draad al snel kwijt is. Daarom is de spellenmaster Emiel (van De Jonge Strateeg) aanwezig om te helpen. Emiel legt tijdens de spellenavond op een leuke en makkelijke manier uit hoe een bordspel werkt. Er kunnen ook (andere) vragen aan hem worden gesteld. Daarna mag iedereen zelf aan de slag. 

Snacks & een drankje
De spellenavond gratis. Langskomen kan alleen, maar ook met vrienden. In de bibliotheek wordt er gezocht voor snacks en een drankje.


Door: Nahira Martina
Foto: Aangeleverd door Bibliotheek Voorburg