-
-
In het voorjaar van 2026 verschijnt een nieuw kijk- en leesboek over het Dr. Neherlaboratorium in Leidschendam.
Het boek belicht de geschiedenis van het voormalige PTT-onderzoekslaboratorium, de mensen die er werkten en de technische ontwikkelingen die er plaatsvonden.
Het Dr. Neherlaboratorium werd in 1955 officieel in gebruik genomen. Het complex stond destijds bekend als een afgesloten locatie met onder meer een slotgracht en een zekere mate van geheimzinnigheid. Inmiddels heeft het gebouw de status van rijksmonument en is het recent getransformeerd tot wooncomplex.
Volgens de aankondiging gaat het boek onder meer in op ontwikkelingen waaraan binnen het DNL werd gewerkt, zoals datatransmissie, digitalisering, beeldtelefonie en postsorteertechnologie. Het boek is rijk geïllustreerd, telt 96 pagina’s en verschijnt in het formaat 14 x 20 centimeter.
Voorinschrijving
Wie vóór 1 februari 2026 een exemplaar reserveert, betaalt € 12,50 (korting € 5,00) en is verzekerd van beschikbaarheid.
Reserveren kan door een e-mail te sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. en het bedrag over te maken op:
Stichting Vrienden Nehertoren
IBAN: NL51 ABNA 0138 0088 17
Omschrijving: boek
Na reservering ontvangen inschrijvers bericht wanneer het boek kan worden opgehaald (naar verwachting februari 2026).