Opdat wij niet zullen vergeten hoe zij onze vrijheid bevochten…

In samenwerking met de gemeente Leidschendam-Voorburg is de expositie Oudroze te bezichtigen.
In deze expositie wordt het leven van oudere LHBTI+ personen aan de hand van persoonlijke verhalen belicht. Oudroze is een tentoonstelling die uitnodigt tot ontmoeting, erkenning en gesprek. Deze expositie is een initiatief Ernst Coppejans, in samenwerking met stichting Open Mind.

Fotograaf/kunstenaar Ernst Coppejans staat met Oudroze stil bij de ervaringen van de eerste homoseksuele mannen, lesbische vrouwen, biseksuelen transgenders en intersekse personen (LHBTI’s) die openlijk voor hun geaardheid uit durfden te komen. Dankzij de generatie die de homo-emancipatie tot stand bracht, heeft de huidige lhbtiqa+ gemeenschap een vrijheid die allesbehalve vanzelfsprekend is en die actief moet worden onderhouden.
Coppejans verbeeldt de persoonlijke, inspirerende en soms schokkende – maar ook vooral prachtige en intieme verhalen van deze roze ouderen met Nederlandse en migratie achtergronden. 

De opening heeft plaatsgevonden op woensdag 3 september om 9:30 uur op het Stationsplein Voorburg. De expositie werd geopend door wethouder van Eekelen, die ook Coördinatie sociaal domein en LHBTQI+ in haar portefeuille heeft.

Tot 19 september is de tentoonstelling te bezichtigen.

Meer informatie kunt u vinden op.https://www.stichtingopenmind.nl/oudroze/

Door: Gaston Wallé
Bron: gemeente Leidschendam-Voorburg
Foto: Stichting Open Mind