Den Haag krijgt er een nieuw natuurgebied bij. Op de grens van Leidschendam-Voorburg en Leidschenveen wordt ruimte gemaakt voor de Vlietweide.

 

De weides tussen het Schrepelpad en de remise van de NS worden verbouwd zodat de natuur daarna rustig zijn gang kan gaan. Om het tot een natuurgebied te maken, worden er plassen met ondiep water aangelegd. Daarnaast worden er verschillende bomen, struiken en bloemen aangeplant.


Ruimte voor dieren
De bedoeling is om het een aangename plek te maken voor allerlei wild leven. De Vlietweide moet ruimte gaan bieden voor verschillende soorten vogels, padden en insecten. Mensen worden niet volledig geweerd: er wordt een wandelpad aangelegd, inclusief bankjes en een speelplek voor kinderen.
'Het is uniek dat we in een drukke stad als Den Haag zo'n groot natuurgebied kunnen realiseren', zegt wethouder Robert Barker (Partij voor de Dieren, Buitenruimte). 'De komende tijd krijgt dit gebied steeds meer vorm. In november starten we al met de eerste bomen en ik hoop snel de eerste vogels hier te horen fluiten.'


'Natuur onder druk'
De aanleg van de Vlietweide is onderdeel van een breder plan van het college om de natuur meer ruimte te geven in Den Haag. Eerder werd ook al bekend dat de oude ADS-voetbalvelden worden omgebouwd tot een natuurgebied.

De locatie tussen de Vliet en de A4 is door omwonenden en de natuurvereniging AVN aangedragen als geschikte locatie. Volgens wethouder Barker zijn natuurparken hard nodig. 'De natuur staat onder druk', zegt hij. 'Het is belangrijk dat de natuur ook ruimte heeft in Den Haag. Met meerdere plannen zorgen we ervoor dat verschillende planten, insecten, vogels en andere dieren ook een plek hebben in Den Haag.'


Een jaar werkzaamheden
Wie zijn laarzen al aan wil trekken om een wandeling door het gebied te maken, moet nog even wachten. In november starten de werkzaamheden aan het toekomstige natuurgebied. Dan worden de eerste planten en bomen gepland om in de winter te wortelen.

In het voorjaar gaan de werkzaamheden verder en worden de plassen, wandelpaden en speelterreinen aangelegd. De verwachting is dat het natuurgebied eind 2026 klaar is.

 

Bron: Omroep West, mediapartner
Foto: Gemeente Den Haag
Door: Lisette Remmerswaal